آی سی هارد آیفون

تعویض و ارتقا هارد

ارتقا هارد | تعویض هارد

تعویض و ارتقا هارد امروز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با افزایش کیفیت دوربین ها و بالا رفتن حجم اطلاعات نیاز به حافظه بیشتر برای هر فردی احساس می شود.

این نیاز در گوشی های اندروید به دلیل قابلیت اضافه کردن رم دیسک برطرف شده و از همین روی ارتقا هارد برای گوشی های اندروید مرسوم نیست.

بنابر مطالب گفته شده در بالا ما این مقاله را در دو مبحث تعویض هارد که در گوشی های اندروید و آیفون مشترک می باشد، و ارتقا هارد که مختص گوشی های آیفون می باشد پی می گیریم:

تعویض هارد:

تعویض هارد در گوشی های اندروید

فرآِیند تعویض هارد در گوشی ها در مجموع بسیار مشابه بوده و به دو زیر فرآیند سخت افزاری و نرم افزاری طبقه بندی می شود.

در زیر فرآیند سخت افزاری متخصص می بایست ابتدا با ظرافت و مهارت خود آی سی هارد را جدا کرده و به خوبی تمیز کند. این مرحله از آن جهت بسیار حساس می باشد که باید مراقب بود پایه های آی سی و متناظر آن روی برد آسیب نبیند.

آی سی هارد آیفون
آی سی هارد آیفون
نمونه از هارد اندروید
نمونه از هارد اندروید

همانطور که می بینید هارد ها اشکال مختلفی دارند و تراکم پایه های آن ها متفاوت است.

زیر فرآیند سخت افزاری قسمت دیگری نیز دارد که به عنوان مرحله آخر می باشد. 

در این مرحله متخصص پس از اتمام مرحله نرم افزاری که در ذیل گفته می شود، آی سی هارد را روی برد نصب می کند. باید توجه داشت که دمای مناسب و درجه قلع مورد استفاده بسیار با اهمیت می باشد.

زیر فرآیند نرم افزاری نیز به دو قسمت تقسیم می گردد. بهتر است قبل از هر چیزی شماتیک فرآیند تعویض هارد را برای شما رسم کنیم.

برداشتن آی سی هارد از روی برد ——–> فراخوانی اطلاعات هارد معیوب ——–> پروگرام هارد جدید ——–> نصب آی سی هارد جدید روی برد ——–> فلش کردن دستگاه

مطابق شماتیک فوق قسمت های فراخوانی اطلاعات از هارد معیوب و پروگرام هارد به صورت نرم افزاری می باشد. برای انجام این کار نیاز به یک دستگاه که رابط میان هارد و نرم افزار است، می باشد.

پروگرام کردن و فراخوانی اطلاعات بسیار حساس بوده و در صورت انجام اشتباه در این مرحله امکان خاموشی همیشگی دستگاه وجود دارد. گاهی اوقات نیز به دلیل سهل انگاری تکنسین ممکن است آنتن دستگاه برای همیشه قطع شود.

تعوض هارد هواوی

مرحله فلش زدن دستگاه هم که جزو مراحل نرم افزاری است که خود نیازمند توضیحات بیشتری است و در بحث این مقاله نمی گنجد.

از آنجایی که فرآیند ارتقا مخصوص گوشی های آیفون بوده و با فرآیند تعویض هارد معیوب هیچ تفاوتی ندارد، این دو مورد را یکجا توضیح می دهیم.

تمامی مراحل سخت افزاری در گوشی های آیفون و اندروید مشابه بوده و در قسمت نرم افزار تنها دستگاهی که رابط هارد و نرم افزار است متفاوت می باشد.

شما می توانید با کلیک رو اینجا نمونه کارهای تعویض و ارتقای هارد را در کانال آپارت مجموعه کارنیا به صورت ویدیویی تماشا فرمایید.

برای تماس و سفارش ارتقا هارد دکمه زیر را کلیلک کرده و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.


تماس با کارشناسان

فرآیند تعویض و ارتقا هارد در مرکز کارنیا توسط کارشناسان و متخصصین مجرب انجام می پذیرد. این مرکز با بهره گیری از ابزارهای به روز با بهترین کیفیت و سرعت حافظه دستگاه شما را به دلخواه شما تا چندین برابر افزایش می دهد.

احتمالا به موارد زیر هم علاقمند باشید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید