رفع مشکل اتصال گوشی به اینترنت خط

رفع مشکل اتصال گوشی به اینترنت خط

آموزش رفع مشکل اتصال گوشی به اینترنت خط

در این مقاله قصد داریم در رابطه با رفع مشکل اتصال گوشی به اینترنت خط توضیحاتی را ارائه دهیم تا شما بتوانید در منزل تلفن همراه خود را به راحتی تعمیر کنید.

امروزه یکی از پر استفاده ترین کاربرد های گوشی های همراه امکان برقراری ارتباط اینترنتی و اتصال به شبکه جهانی اینترنت می باشد. همین امکان سبب می شود که کاربران بیشترین زمان خود را در این فضا سپری می کنند.

به علت وجود اینترنت نسل 4 و 5 و همچنین امکان استفاده از اینترنت در هر لحظه کاربران علاقمند به استفاده از اینترنت سیم کارت خود هستند. اما گاهی به علت مشکلاتی که ایجاد می شود اینترنت سیم کارت دچار مشکل می شود که در اینجا با راهکارهایی که ارائه می شود این مشکل را قابل حل می کنیم.

حل مشکل اتصال اینترنت گوشی

عوامل زیادی می تواند موجب قطعی اینترنت گوشی های اندروید شود. این عوامل می تواند از عدم تنظیمات صحیح APN تا استفاده بیش تر از حد مجاز از اینترنت باشد.

برای وارد کردن APN به صورت دستی باید از مسیر زیر استفاده کنید.

settings > connections > mobile network > access point names

پس از اینکه وارد بخش Access Point Names شدیدبا توجه به این که سیم کارت شما از کدام اپراتور است، یک مورد با همین نام وجود خواهد داشت که باید تیک آن را بردارید.سپس گزینه add را انتخاب کنید و APN جدید را با توجه به نوع سیم کارت خود مانند زیر واردکنید.

اپراتور ایرانسل:

Name: Irancell-GPRS

APN: mtnirancell

اپراتور همراه اول:

Name: MCI-Internet

APN: mcinet

اپراتور رایتل:

Name: RighTel

APN: RighTel

لازم به ذکر است که اغلب قطعی های اینترنت و بروز مشکلات اتصال مربوط به اپراتور های سرویس دهنده اینترنت است و به تنظیمات گوشی مربوط نمی شود.

بنابراین توصیه می شود که قبل از هر اقدامی ابتدا از طریق منابع یا افرادی که مشترک اپراتور مشابه در همان محل و در نزدیکی شما هستند قطع یا وصل بودن اینترنت را بررسی کنید زیرا دستکاری در تنظیمات باعث می شود بعد از اتصال اینترنت توسط اپراتور همچنان گوشی شما مشکل در اتصال پیدا کند.

اما اگر به تازگی گوشی خریداری کرده اید یا سیم کارت خود را عوض کرده اید قطعی و بروز مشکل مربوط به عدم تنظیمات صحیح APN می باشد.

چک کردن داده های تلفن همراه

در اولین قدم باید از روشن بودن داده های تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنید.

برای این منظور می توانید نوار نوتیفیکیشن ها و یا از طریق تنظیمات گوشی اقدام کنید.

برای این اقدام وارد تنظیمات گوشی شوید و در قسمت Wreless and Network مطئن شوید که گزینه mobaile data روشن باشد.اگر داده های تلفن همراه روشن باشد و همچنان به اینترنت وصل نباشد، از همان قسمت وارد تنظیمات داده های تلفن همراه شده و مطمئن شوید که اپراتور شبکه یا Network Operator را صحیح انتخاب کرده اید.

چک کردن محدودیت استفاده از داده

یکی از امکانات کاربردی که تلفن های همراه دارند توانایی تنظیم یک سقف برای حداکثر میزان استفاده از داده های تلفن همراه و اینترنت سیم کارت است.

این قابلیت سبب می شود تا پس از رسیدن به سقف مورد نظر علاوه بر نمایش اخطار ارتباط اینترنت نیز قطع می شود تا از مصرف اضافی جلوگیری شود.

این ویژگی گاهی باعث بروز مشکل میشود. برای رفع این مشکل باید محدودیت را بردارید که برای این کار باید وارد منوی تنظیمات شوید و در گزینه Data Usage یا “استفاده از داده تلفن همراه” را انتخاب کنید. در این قسمت تیک مربوط به محدودیت استفاده داده ( Limit mobile data usage ) را بردارید تا محدودیت استفاده از داده ها خاموش شود یا می توانید با افزایش میزان سقف مصرف اخطار قطع را به تاخیر اندازید.

خاموش و روشن کردن گوشی

خاموش و روشن کردن دستگاه های الکترونیکی خصوصا موبایل یا کامپیوتر همواره یکی از راه حل های کاربردی برای رفع برخی از مشکلات و باگ های نرم افزاری بوجود آمده است.

اگر در اتصال اینترنت تلفن همراه خود به مشکل برخورد کردید پیشنهاد می شود که یک بار اتصال اینترنت گوشی را خاموش و روشن کنید و یا گوشی را به حالت هواپیما برده و دوباره برگردانید زیرا این کار باعث می شود اتصال قطع و دوباره وصل شود که در این صورت با سرچ مجدد ممکن است در محدوده اپراتور دیگری قرار بگیرد و اتصال شما دوباره برقرار شود.

همچنین می توانید گوشی را خاموش کرده و پس از یک دقیقه دوباره روشن کنید این کار موجب می شود که احیانا مشکلات نرم افزاری سیستم عامل حذف شود همچنین باعث افزایش سرعت گوشی نیز می شود.

تنظیمات apn را برای رفع مشکل اتصال به اینترنت گوشی چک کنید

اگر به تازگی سیم کارت خود را تعویض و یا ریست فکتوری کرده اید ممکن است تنظیمات APN گوشی شما تغیر کرده باشد. بنابراین همانطور که در بالا توضیح داده شد وارد تنظیمات شده و مشکل را رفع کنید.

در صورتی که از قبل دارای APN نباشید لازم است از روش زیر یک APN را ست کنید.

  • هر دو قسمت Name  و APN را برابر mtnirancell برای اپراتور همراه اول قرار دهید.
  • مقدار گزینه port را برابر با 8080 قرار دهید.
  • پس از طی مراحل بالا دوباره روی کلید هوم مجازی را لمس کرده و گزینه options را انتخاب نمایید.
  • در منوی ظاهر شده گزینه save را انتخاب کنید.
  • تلفن همراه خود را یک بار ری استارت نموده و یا یکبار به حالت Airplane برده و درآورید.
  • پس از طی این مراحل خواهید دید که اینترنت 4g گوشی شما متصل می شود .

تنظیمات proxy را چک کنید

گاهی اوقات برخی از برنامه ها موجب می شود تا تنظیمات پروکسی سرور گوشی تغیر یابد که گاها باعث بروز مشکل در اتصال به اینترنت می شود.

برای حل این مشکل لازم است وارد تنظیمات شده و در بخش Wireless and Networks گزینه proxy و یا vpn را انتخاب نمایید. در مرحله بعد پروکسی ایجاد شده را پاک کنید تا مشکل گوشی حل شود.

رفع مشکل اینترنت گوشی

مرکز تعمیرات تخصصی کارنیا

مرکز تعمیرات کارنیا با در اختیار داشتن کادری مجرب می تواند امکانات نرم افزاری و سخت افزاری را در کوتاه ترین زمان در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

همچنین می توانید در آپارات ما را دنبال کنید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید