رفع مشکل this apple id is not active

رفع مشکل this apple id is not active

 در این مقاله قصد داریم چگونگی رفع مشکل this apple id is not active را بررسی کنیم و راهکار کاربردی ای در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اخیرا بسیاری از دارندگان گوشی های آیفون اعلام کرده اند که با مشکل عدم اکتیو بودن اپل آیدی خود مواجه شده اند که باعث شده نتوانند از اپلیکیشن ها و آپدیت های جدید استفاده کنند.

این مشکل حتی برای کاربرانی که اپل آیدی قدیمی فعال بر روی ایمیل شخصی خود دارند نیز مسئله ساز شده است.

چرا مشکل this apple id is not active ایجاد می شود؟

دلیل قطعی ایجاد این مشکل مشخص نیست اما حدس زده می شود که مشکل this apple id is not active از آدرس های خاص که روی اپل آیدی استفاده می شود ناشی شود که بسیاری از کاربرانی را که در خاورمیانه از گوشی های آیفون استفاده می کنند را درگیر میکند.

پیشگیری بهتر از درمان!

اگر از کاربرانی هستید که تا کنون با این مشکل مواجه نشده اید به شما تبریک می گوییم چون کار برای شما بسیار آسان تر است.

برای جلوگیری از بروز این مشکل شما باید Find My را روی دستگاه خود غیرفعال کنید. 

بسیاری از کاربرانی که این مشکل را گزارش کرده اند این قسمت روی گوشی آنها فعال بود.

برای غیر فعال کردن Find My مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

setting > iCloud > Find My iPhone > off

 

رفع مشکل this apple id is not active

رفع مشکل this apple id is not active

برای رفع مشکل اکتیو شدن اپل آیدی سریع ترین و کاربردی ترین راه استفاده از چت ساپورت اپل است.بخش چت اپل ساپورت در وب سایت رسمی اپل پاسخگوی کاربران است.

برای این کار باید با بخش ساپورت اپل به زبان انگلیسی صحبت کنید و اگر خودتان تسلط کافی ندارید توصیه می شود از فردی که تسلط بیشتری به زبان انگلیسی دارد کمک بگیرید. زیرا بخش ساپورت اپل نباید هیچ ردی از شما در ایران پیدا کند. در زمان چت هم فقط یک دستگاه را به اینترنت متصل نگه دارید و آی پی آن را به آمریکا تغیر دهید و جی پی اس دستگاه را خاموش کنید.

جهت سفارش خدمات نات اکتیو اپل آیدی به صورت 100 درصدی دکمه را فشار دهید


اینجا کلیک کنید

نکته مهم

شما حتما باید در جریان ارتباط با اپراتور های اپل ساپورت آی پی را روی کشور آمریکا قرار دهید و پیش از آغاز چت هم باید کشور امریکا را انتخاب کنید. (البته این کار با آی پی های ایران نیز تست شده و در برخی از موارد مشکل برطرف شده. اما پیشنهاد ما رعایت جوانب احتیاط است)

نکاتی که قبل از آغاز چت باید بررسی شود:

 1. اسم و فامیل خودتان از آیدی مورد نظر را حتما باید به یاد داشته باشید زیرا در حین چت بخش ساپورت اپل اطلاعات هویتی مختلفی را از شما می خواهد که باید پاسخ درست را بدانید. برای دسترسی به اطلاعات هویتی اپل آیدی خود به بخش بالای settings در ایفون یا آیپد مراجعه کنید.
 2. در جریان مکالمات بخش پشتیبانی ممکن است سوالات امنیتی، پاسخ انها و تاریخ تولد را از شما بپرسد و شما باید به درستی پاسخ دهید.
 3. بخش پشتیبانی ممکن است برای احراز هویت چندین بار سوالات امنیتی و پاسخ آن ها یا اطلاعات هویتی دیگر را از شما بپرسد. 
 4. پس از پایان چت بخش ساپورت به شما لینک اکتیو را می دهد که به کمک آن می توانید اکانت خود را مجددا فعال کنید.
 5. پس از پایان مراحل گفته شده مجددا به بخش support team مراجعه کنید و اقدام به درخواست فعال سازی اپل آیدی از طریق ارتباط با بخش پشتیبانی کنید. 

توجه:

حتما این کار را فردی که تسلط کامل به زبان دارد انجام دهد زیرا برخی از گزینه های پیش از شروع چت به جای راهنمایی شما برای فعال سازی اکانت، شما را به غیرفعال سازی خود خواسته راهنمایی می کند.

نکته بسیار مهم

زمانی که شما در حال احراز هویت خود هستید اگر اپراتور از نحوه جواب دادن شما دچار شک شود ممکن است درخواست شما را مبنی بر فعال سازی اکانت بدون پاسخ بگذارد.

مراحل زیر را به ترتیب طی کنید

 • به وب سایت رسمی اپل مراجعه کنید > www.apple.com
 • از بخش بالا گزینه support را بزنید
 • Get Support را انتخاب کنید.
 • North America را زده و United States را انتخاب کنید
 •  Apple ID را بزنید
 • گزینه The Apple ID is disabled or… را بزنید
 • و در نهایت گزینه chat را بزنید.

در شروع مکالمه با لحنی دوستانه درخواست اکتیو کردن اپل آیدی را مطرح کنید.

شیوه جدید حذف نات اکتیو (100 درصد تضمینی)

شرکت اپل به دلیل احتمال چت کردن ربات ها با ساپورت اپل، رفع مشکل نات اکتیو دستگاه های ساخت این شرکت را منوط به تماس تلفنی کرده است. در این روش شما از طریق یک شماره تلفن با شرکت تماس گرفته و با پشتیبانی صجبت کرده و اطلاعاتی که از شما درخواست می شود را به آن ها می دهید. سپس آن ها پس از اعتبارسمجی اطلاعات شما اپل آیدی شما را فعال می کنند.

باید توجه داشته باشید که تنها می توانید شماره تلفن کشورهایی را که در لیست تحریم اپل نیستند را ارائه دهید. (از آنجایی که ایران نیز جزو این لیست هست نمیتوانید از شماره تلفن ایران استفاده نمایید)

 

با ما همراه باشید

مطالب مرتبط:
محصولات محبوب:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید