تعمیرات فیس آیدی در کرج

کاربران گوشی های آیفون همگی با قابلیت فیس آیدی یا تشخیص چهره آشنا هستند.

فیس آیدی FACE ID قابلیت تشخیص چهره اختصاصی و پیشرفته‌ای است که شرکت اپل آن را ارائه کرده است و به شما امکان دسترسی به اطلاعات گوشی و Apple Pay را می‌دهد و به جای رمز عبور و اثر انگشت می‌توانید از این روش امن و فوق‌العاده حرفه‌ای استفاده کنید.

علاوه بر باز کردن قفل آیفون، تایید خرید، وارد شدن به برنامه و.. از دیگر امکانات فیس آیدی می باشد. 

عدم تشخیص چهره ی کاربر و بروز خطا یکی از مشکلات رایج استفاده از فیس آیدی است که می تواند بسیار دردسرساز گردد.

گاهی این مشکل با راهکارهای ساده برطرف می شود و گاه نیاز به تعمیرات تخصصی دارد. راه کار های اولیه را در ادامه به شما آموزش می دهیم.

مشکلات رایجی که معمولا کاربران با آن مواجه میشوند:

• Unable to active face id on this iphone
• Face id is not available
• Move a little higher / move a little lower
• غیر فعال شدن دکمه setup فبس ایدی

راه حل ها:

  • قبل از هرچیزی باید گفته شود که گوشی های آیفون از سری x به بالا به علت اضافه شدن فیس آیدی و دو طبقه شدن برد بسیار به ضربه و آب خوردگی( با اینکه ضد آب هستند) حساس میباشند و معمولا با یک ضربه نسبتا شدید دچار مشکل خواهند شد.

معمولا مشکلات گوشی های آیفون سخت افزاری میباشد و به ندرت با ریست یا ریستور restore کردن گوشی مشکل برطرف میشود، با این حال اگر فیس آیدی شما به مشکل برخورد میتوانید یک بار گوشی را روشن خاموش کنید.

در مرحله بعدی reset all settings کنید ، در صورت پابرجا ماندن مشکل ، میتوانید erase all content یا همان فکتوری ریست انجام دهید یا گوشی را با برنامه مناسب restore کنید ( دقت کنید کنید در صورت ریستور کردن یا فکتوری ریست باید اپل آیدی و رمز آن را داشته باشید)

اگر با انجام دادن کارهای نرم افزار مشکل همچنان رفع نشد با چند تست که در ادامه خواهم گفت میتوانید از سخت افزاری بودن مشکل مطمئن بشوید.

تست اول :  آیا قابلیت پرتره portrait دوربین سلفی شما کار میکند یا خیر (در صورت کار نکردن به احتمال خیلی زیاد مشکل فیس آیدی سخت افزاری خواهد بود زیرا قابلیت پرتره با سنسورهای فیس آیدی فعال میشود)

تست دوم:  آیا سنسور تماس و نور گوشی به درستی کار میکنند یا خیر ، برای این تست کافیست با گوشی تماس بگیرید و گوشی را به صورت و گوش خودتمان مانند اینکه انگار دارید مکالمه میکنید نزدیک کنید ، در صورتی که صفحه گوشی شما خاموش شود یعنی سنسور تماس به درستی کار میکند.

برای سنسور نور نیز اگر وارد جای تاریک بشوید نور صفحه به صورت اتوماتیک کم میشود و بلعکس (در صورت فعال بودن این قابلیت در منو)

تست سوم:  آیا قابلیت true tone در دستگاه شما فعال هست یا خیر ، اگر فعال نباشد معنی آن میتواند این باشد که فلت سنسور تماس و یا نور شما آسیب دیده است.

تست چهارم: برنامه capture را از اپ استور appstore دانلود کنید و اجرا کنید ، این برنامه باید مدل چهره شما را به صورت بنفش مدل کند ، در صورتی که برنامه را اجرا کردید و صفحه سیاه باقی ماند ، میتواند یکی از موارد زیر خراب باشد
1-دوربین مادون قرمز
2-قطعه دات پروجکتور

هر کدام از تست های بالا در صورت رد شدن این مفهوم را دارد که مشکل سخت افزاری است و مشکل سخت افزاری میتواد بسیار ساده باشد (مانند شل شدن یک اتصال ) یا پیچیده باشد. (مانند خرابی دات پروجکتور). 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان با تماس بگیرید و برای تعمیر گوشی خود به مرکز تعمیرات موبایل کارنیا مراجعه بفرمایید.

مطالبی که پیشنهاد می شود حتما مطالعه کنید:

محصولات پیشنهادی:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید