رفع مشکل قفل شبکه در آیفون (آنلاک شبکه)

رفع مشکل قفل شبکه در آیفون (آنلاک شبکه)

رفع مشکل قفل شبکه در آیفون (آنلاک شبکه)

رفع مشکل قفل شبکه در آیفون (آنلاک شبکه) یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که گوشی آیفون قفل شده یا Lock دارند.

برای رفع قفل شبکه باید مبلغی پرداخت شود اما در شرایطی خاص می تواند قفل شبکه را به صورت رایگان آنلاک کرد.

لاک بودن گوشی آیفون به این دلیل است که دستگاه با یک اپراتور مشخصی طرف قرارداد بوده است و تنها با سیم کارت و خدمات همان اپراتور قابل استفاده است.

به عنوان مثال اگر کسی آیفون 12 پرومکس خریداری کرده باشد که با اپراتور T-Mobile طرف قرارداد باشد در این صورت گفته می شود آیفون مورد نظر توسط اپراتور T-Mobile لاک شده است.

این به آن معناست که اگر کاربر از سیم کارتی به جز سیم کارت های اپراتور T-Mobile استفاده کند استفاده از گوشی امکان پذیر نخواهد بود.

لاک شدن ایفون توسط یک اپراتور خاص به این معنا نیست که شما مجبور هستید که تا آخر از خدمات آن اپراتور استفاده کنید. شما می توانید با یکسری روش هایی که در اینجا به آن می پردازیم گوشی خود را آنلاک کنید. 

روش اصلی

روش اصلی ای که برای آنلاک کردن آیفون استفاده می شود پرداخت مستقیم مبلغی است که شما به منظور حق اپراتور تحت قرارداد پرداخت می کنید و اپراتور گوشی شما را از قرارداد خارج می کند و به اصطلاح آیفون شما آنلاک می شود و بعد از آن شما می توانید از هر سیم کارت دیگری استفاده کنید.

روش هایی که به صورت رایگان بتوان آیفون را آنلاک کرد

روش هایی وجود دارد که شما می توانید تحت شراط بسیار خاص آیفون خود را آنلاک کنید.

دقت داشته باشید که این روش ها به طور قطع گوشی شما را انلاک نمی کند و به عوامل زیادی بستگی دارد ولی اگر شرایط شما با شرایط موردنظر مطابقت داشته باشد شانس بیشتری برای آنلاک رایگان دارید.  

آنلاک رایگان آیفون لاک شده توسط اپراتور های T-MOBILE , EE, Orange

برای انلاک آیفون های قفل شده توسط این سه شرکت از خدمات مراکز و شرکت های واسط استفاده می شود.

هزینه انلاک فکتوری آیفون ها با توجه به مدل های گوشی متفاوت است اما به طور میانگین هزینه انلاک آیفون های تحت قرارداد با اپراتور T-Mobile در حدود 350000 الی 450000 تومان است. اپراتور EE , Orange نیز هزینه ای مشابه دارند. 

اپراتور EE برای آن دسته از مشتریان خود که بیش از شش ماه از سرویس هایش استفاده کرده باشند و پرداخت قبوضشان به موقع پرداخت شده باشد شرایط ویژه ایی در نظر گرفته است و این دسته از مشتریان می توانند تنها با پرداخت هزینه ای در حدود 9 یورو آیفون خود را آنلاک فکتوری کنند. 

آنلاک رایگان آیفون های تحت قرارداد با این سه اپراتور تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد اطلاعات کاملی از شخصی که برای اولین بار آیفون مورد نظر را خریداری کرده داشته باشد. 

اگر این اطلاعات را در اختیار دارید میتوانید به سرویس ویژه مشتریان خوش حساب وارد شوید و با پاسخ دادن به سوالات قفل گوشی خود را باز کنید.

توجه

دقت داشته باشد که سوالات بسیار دقیقی پرسیده می شود و اگر شما فرد را نشناسید پاسخ دادن به آن ها عموما امکان پذیر نیست.

انلاک رایگان آیفون توسط اپراتور Vodafone

این اپراتور برای آنلاک فکتوری رسمی دستگاه اطلاعات کمی از شما می گیرد بنابراین شما شانس بیشتری برای انلاک آیفون خود دارید.

درضمن این اپراتور برای خریدارانی که به مدت 12 ماه از خدمات آن استفاده می کنند به صورت رایگان آنلاک را انجام می دهد.

انلاک رایگان آیفون توسط اپراتور three

اگر آیفون شما لاک شده توسط شرکت Three باشد شانس بالایی برای آنلاک دستگاه خود دارید.

در سایت رسمی این اپراتور اشاره شده است که کاربرانی که از تاریخ یکم ژانویه 2014 گوشی گرفته اند بعد از اولین اتصال به اینترنت از طریق ابزار iTunes آنلاک می شود.همچنین کاربرانی که قبل از این زمان هم گوشی خریداری کرده اند می توانند برنامه iTunes را اجرا کنند و نهایتا با انتخاب گزینه restore backup گوشی خود را انلاک کنند البته توجه داشته باشید که این گزینه تمام تنظیمات دستگاه شما را پاک می کند( شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مرکز کارنیا تماس حاصل کنید.)

شما می توانید در صورتی که ایفون شما توسط اپراتور های دیگری لاک شده با مشاورین ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان نسبت به رفع مشکل قفل شبکه در آیفون (آنلاک شبکه) گوشی شما اقدام کنند.

امتحان کردن این روش ها و تحقیق برای خدمات انواع اپراتور ها به شما کمک میکند تا از پرداخت هزینه های سنگین جلوگیری کنید.


ارتباط با مهندسین

چگونه بفهمیم آیفون آنلاک شده یا خیر؟

برای این امر اگر از سیم کارت اپراتور تحت قرارداد استفاده می کنید مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد قسمت settings ایفون شوید
  • گزینه mobile را انتخاب کنید.
  • در این بخش به دنبال گزینه ای با عنوان Mobile Data Network یا cellular Data Network باشید. اگر این گزینه را پیدا کردید به احتمال زیاد آیفون شما انلاک شده است.

اما اگر در حال استفاده از خدمات اپراتور دیگری هستید و آیفون شما لاک است مراحل زیر را طی کنید:

  • سیم کارت خود را که برای اپراتور ثانویه است را وارد کنید.
  • آیفون خود را روشن کرده و منتظر بمانید.
  • چنانچه دستگاه روشن است و امکان استفاده از آن فراهم آمده است آیفون شما آنلاک شده است.

رفع مشکل قفل شبکه در آیفون (آنلاک شبکه)

2 دیدگاه دربارهٔ «رفع مشکل قفل شبکه در آیفون (آنلاک شبکه)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید